Befason Albulena: Ja çka do të bëjë Vetëvendosje nëse nuk i lejohet kandidatura Albin Kurtit


Anëtarja e Kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, ka thënë se në rast se Këshilli Qëndror i Zgjedhjeve nuk e pranon kandidaturën e kryetarit të kësaj partie, Albin Kurtit, do të ndërmarrin rrugë ligjore. Haxhiu, e ftuar në ‘dPt te Fidani’, e ka komentuar vendimin e Gjykatës Kushtetuese /Mé Póshté shíhní Vídeón.

Ndër të tjera, ajo ka thënë edhe se, në rast të mos-aprovimit të kandidaturës së Kurtit, ata do të adresohen tek Paneli Zgjedhor për Parashtresa dhe Ankesa (PZAP), si dhe Gjykatë Supreme.