Befason vajza shqiptare nga Mitrovica, burri më detyroi që të….. me fqinjin serb


Kjo histori po bën xhiron e rrjetit!

Një vajzë nga Mitrovica ka sho.kuar me historinë e saj se çfarë i ka ndodhur me bashkëshortin e saj dhe me fqinjin serb.

“Pershendetje Jam Nita nga mitrovica dhe dua te tregoj si cdo dite me shkoj me fqinjin serb.

Ai ishte shok i ngushte me burrin tim dhe cdo dite vinin ne shtepi me disa serbe te tjere dhe luanin playstation mirepo me baste.

Nje dite pa dijenine time serbi dhe burri kishin vene bast ne grate e tyre , cili do humbas do humbas dhe gruan pra po qese fiton burri im do shkonte ne shtepine e tij dhe e kunderta.

Ate dite mbaj mend ishte pranvere dhe une kisha veshur nje fustan te shkurter aq sa me dukeshin edhe kofshet e mia.

Ne nje moment derisa po beja kafe per ta degjova brohorimen e serbit qe fluturonte nga gezimi. Me nxori burri ne korridor dhe me tregoi qe duhej te shkoja me serbin ngaqe i tille kishte qene basti. Ne fillim refuzoja edhe pse kisha deshire mirepo burri me tha qe e kisha patjeter.

U futa ne dhome dhe direkt ju ula serbit ne preher derisa burri shikonte. E kapa dhe e zh.vesha duke filluar te bej gjera nga inati qe kisha ndaj burrit.

Burri doli jashte ndersa serbi me coi ne qiellin e shtate. Nga ajo dite e din edhe burri im shkoj shume shpesh ne banesen e atij kur i shkon gruaja ne pune.

Burri nuk me ndalon dot pasiqe ai vete e kerkoi. Tanime edhe ata 3 shoke serb qe i kishte burri i humbi.

Kam 24 vite, e martuar vitin e kaluar kurse burri eshte 29 vjec. Kjo me ndodhi nje muaj pas marteses”