“Çartet“ Isa Mustafa: Ja çfarë “selami“ i çon Vjosës


Ushtruesja e detyrës së Presidentes së vendit, Vjosa Osmani, sot publíkoi pamje të ambientit të Presidencës ku flamuri dardan shihej ndërsa valvitej mes atij të Kosovës dhe Bashkimit Europian.

Duke qenë se flamuri dardan, ishte simbol i liderit hístorík të LDK-së, Ibrahim Rugova, është kreu aktual i saj Isa Mustafa, i cili këtë veprím të Vjosa Osmanit e cilëson gë njeshtër folklorike.

”Flamuri Dardan është ideuar nga Kryetari i LDK-së, Ibrahim Rugova, kryetar i një partie politike të qendres së djathtë-konzervatore”.

”Nuk përfaqëson vlerat dhe idetë e majta”.

”VV s’ka asnjë lidhje dhe as relacion politik me vlerat rugoviane. Nuk funksionon formula edhe me VV dhe idetë skajshmërisht të majta edhe me Ibrahim Rugovën dhe símbolet Rugoviane”.

”Është një gënjeshtër folklorike!”, ka thënë Mustafa.