“Dreqi është Agim Veliu”, ish-kandidati i VV’së për deputet iu kushton poezi Veliut, Hotit dhe Mustafës


Ish-kandidati për deputet nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Tahir Tahiri, iu ka kushtuar poezi Ministrit të Punëve të Brendshme, Agim Veliut dhe atij të Bujqësisë, Besian Mustafës.

Në poezinë për Mustafën, Tahiri tregon se si e kishte paralajmëruar se do të rrëzohej nga pushteti shkaku i afërsisë me Agim Veliun, të cilun e quan “dreq”.

Ja postimi tij: