Erdhën nga Zvicra, Ja çka ju ndodhi këtyre dy Mërgimtarëve në Shtime!


Një person është pla gosur sot në Shtime, pas një mosmarrëveshje më një të dy shuar, i cili më pas është arr estuar. I pla gosuri është dërguar për tretman mjekësor në QKUK në Prishtinë. Këtë e ka konfirmuar për lajmi.net zëdhënësi i Policisë në Rajonin e Ferizajt, Agim Gashi. Ndërkohë burime të lajmi.net bëjnë më dije se dy personat në fjalë kanë ardhur sot nga Zvicra, ata janë takuar orët e paradites, ku edhe janë për,leshur dhe më pas njëri prej tyre është pla,gosur. Policia është vënë në drejtim të të dy shuarit, dhe brenda një periudhe të shkurtë, është arr estuar një i dy shimtë. Është gjetur dhe konfiskuar një ar më e zja rrit, që dy shohet se është përdorë.

“Sot rreth orës 16:40 në Shtime, policia ka marr informata që ka gju ajtje me ar më zja rri. Policia ka dal në vendin e ngjarjes, ku nga dëshmitarët ka kuptuar që një person është dërguar në ambulancën në Shtime dhe nga aty është dërguar në QKUK në Prishtinë. Sipas mjekëve gjendja e tij është stabile. I njëjti ka pl agë në këmbë, dyshohet se nga ar ma e zja,rrit. Policia menjëherë është vu në ndjekje të personit të dy shuar dhe i njëjti është arr,estuar. Është gjetur dhe konfiskuar një ar më e zja rrit, më të cilën dy,shohet se është kryer pla gosja. Po ashtu policia ka vrejtur se personi në fjalë ka një lë ndim në dorë dhe i njëjti është dërgua fillimisht në ambulancën në shtime. Në vendin e ngjarjes kanë dalur njësitet e specializuara dhe do të merren informata për ndriçimin e rastit”, ka thënë Gashi.