Flet 70-vjeçarja të cilës hajnat dhe ia vodhën 55 mijë euro


Remzie Mani është rr ahur dhe është l idhur mbrëmë në shtëpinë e saj në Gjurgjedell të Kaçanikut, nga tre persona të panjohur, derisa nën k ërcënimin e a rmës ia kanë v jedhur 55 mijë euro dhe telefonin.

Në një rrëfim për T7, 70-vjeçarja deklaron se paratë i ka ruajtur për ta blerë një banesë, ndërsa dh imbjet nga rr ahja e mbrëmshme po i ndien edhe sot.

“Kanë hyrë tre persona, të m askuar e kanë th y derën, unë jam kanë fjet, ma kanë mëshu g rusht me kanë l idhë, më kanë pyet ku i ke paratë, deri sa i kanë gjetë më kanë m altretu, paratë i kam ru me ble banesë, kryt edhe sot po me dh emb, shumë keq jam me shëndet, po më dh emb trupi në tana antë, ishalla policia i zen h ajnat”, tha ajo për T7, transmeton Gazeta Express.

Rrëfimin e saj të zgjeruar mund ta dëgjoni sonte në Edicionin Qëndror të Lajmeve në T7, në orën 19:30.

H ajnat kanë ikur nga vendi i ngjarjes, ndërsa për rastin është deklaruar edhe p olicia.

“V iktima femër kosovar e ka raportuar se tre te d yshuar të panjohur me f orcë kane depërtuar ne shtëpinë e saj , e kane l idhur me l idhëse plastike , e kane s ulmuar f izikisht dhe nën k ërcënimin e a rmës se ftohtë e kane detyruar të tregon vendin e kasafortës”, bën të ditur Policia.

Të d yshuarit kanë ikur nga vendi i ngjarjes.

“Të d yshuarit kanë marrë kasafortën dhe janë larguar në drejtim të panjohur. Rasti nën hetime”, bën të ditur njoftimi i Policisë. /Gazeta Express