Ia vodhën 55 mijë euro: E moshuara njihet si humaniste, kishte dhuruar 5 mijë euro (FOTO)


Remzie Mani, u plaçkit dhe u rr ah b rutalisht nga disa të d yshuar në fshatin Gjurgjedell të Kaçanikut dhe iu morën një shumë e madhe e parave.

Hajnat e rr ahën dhe e detyruan atë t’ua tregojë vendin e kasafortës me 55 mijë euro, të cilat i kishte siguruar nga pensioni i burrit të saj, tashmë të ndjerë.

Ajo po planifikonte që me ato para të blejë një banesë në qytet, pasi kishte ngelur e vetmuar në shtëpinë e saj në fshat.

Mirëpo, cila është historia e kësaj gruaje nga Kaçaniku? Mani njihet si humaniste e fshatit.

Vite më parë, ajo kishte investuar në rregullimin e varrezave të fshatit Gjurgjedell me një shumë prej 5000 euro.

BIK-u, në krye me Naim Tërnavën, i kishin ndarë mirënjohje zonjës Remzije.