Ju çka jeni në gurbet dua tju them qe edhe na në Kosovë dijmë me dasht me shpirt e jo veq për interes dhe …


Ju Pershendes Te Gjithve Mka rah rasti plot Histori Te dhímbshme te Lexoj Te Kjo Faqe e mrekullushme. Dua qe Edhe une Ta postoj historin time ktu po dua tjem anonim ju lutem ne vitin 20014 per te paren her dola./bota.live

Ne zvicer per nje jet mat te Mir por kott dhe u Ktheva ne vendlindje prap dhe fillova Te Punoj per Ti ndihmuar familjes Time dhe Pse jom me motren bineq mbas 11 viteve martes te prindeve Tmi Dhe Kur U Ktheva ne vendjlindje fillova Te punoj gati 1 muj dhe nje Dit e Zoja e shpis ma kish ndue synin duke punue dhe me Pyty a Jom i fejum A I martum dhe I tregova drejt.

I Thash Beqar Dhe ma kthej A Don me nejt ktu a don me Dal ne Gurbet i Tregova drejt Qe ne gurbet Edhe e Zoja E shpis edhe pse ishte gati 70 vjece u be msitt i imi dhe Ma dha vajzen e vajzes Te Vet ato Jetojn Ne Austri Dhe si cdo Te Ri Enderroja Nje jet Mat Mir nje jet Mat Lumtur gati 3 jav kontaktojshim me Ish Te dashuren dhe me Ftun Qe Te Shkoja Ne Familjen e Saj Ne Austri ne Wels Dhe Shkova Kur mberrina me priten Shum Mir Dhe te Nesermit Ato kishin nje shtepi dhe u Deshte Me e rregullu e me Pastrue dhe Ja Nisem Punes Dhe gjat Kohes Qe Punojsha e rrishim dhe Y pytsha A Jeni Te Knaqur me sjelljen me rrespektin. E mirsjelljen Qa e Kom.

Ndaj juve E posaqerisht ndaj ish personit qe enderroja te. Kem Familje Me At Per Bes Te Zotit u Ngritshin Ne kemb dhe Thojshin ku e Ka pas Qika jon Ket Fat shumm Te Mir Ne Jet Sdi A mundet me na Ardh djal ne Ket shpi si Ti une nejta te Ato 3 jav edhe Une U Ktheva ne shtepin time. Ashtu Ishin Fjalt kur U Ktheva Ne Shtepi vazhdum te Bisedojm ne tel e Net Edhe Ishte nata e Kurban Bajramit Veq Kur Me ka Ardh Sms ne Tel spot Due Se pom Don per Letra Per Bes Te Zotit Sen Skam dit E kam Lutt Per Gjithqka qe Sosht e Vertet Prap Sem besojke. Po vajza nuk Folke Ne Tel me Mue Po nana E Vajzes Per Zotin Kurr Ne jet skam arrit Me i Kuptue Pse dhe Qfar qellimi Kishin Pas anda ju Kisha lut qe Tjeni Te kujdeseshm Per Ksi Pun Se Me Qellimet fam keqe te tjeter Kujt ju Demtojn edhe Juve edhe Familjeve tuaja Sidomos juve Qejeni jasht Vendit dhe qe jeni Ne gurbet dua Te ju them Se edhe na qe jena Ne kosov dina Me dasht me Shpirt e jo veq per Interes qysh Mendoni ju se Ju dojm Na flm Gjithve Ju pershendes huazuar nga bota.live