Lajm i madh nga Labinot Tahiri: Janë tubuar afro 100 mijë euro për ngjarjen në Ferizaj (Video)


Humanisti Labinot Tahiri ka bërë të ditur se janë grumbulluar afro 100 mijë euro për t’i ndihmuar personat që kanë p ësuar l ëndime trupore si p asojë e shpërthímit të b ombolës së gazit në Ferizaj.

Në një lidhje direkte në emisionin Info Magazine në Klan Kosova, ai e ka quajtur të padrejtë faktin se 4 pacientë janë dërguar për trajtim jashtë vendit, derisa dy të tjerë kanë mbetur në Prishtinë.

“Vetëm dje dhe sot deri në mëngjesi diku afro 100 mijë euro janë tubuar”.