LAJMI FUNDIT: Ja çka ndodhi me Mërgimtarin që e rrahu Valon Sylën


Polícia e Kosovës ka dalë me një raport zyrtar për su lmin fízík ndaj gazetarit Valon Syla, që ndodhi dje në rrugët e Prishtinës.

Polícia njofton se Syla ka marrë tre tman mjekësor pas su lmit, ndërkaq su lmuesi është arr estuar, shkruan Reporteri.net.

I njëjti gjatë ditës së djeshme së bashku me avokatin e tij mbrojtës është paraqitë në stacíon polícor, i cili pas intervistimit me vendim të prok urorit është arr estuar dhe dërguar në mbajtje për 48 orë.