Largohen nga QKUK, Enveri dhe Fidani, drejt aeroportit për të udhëtuar në Austri (FOTO)


Enver Xhokli dhe Fidan Gashi, dy nga të l ënduarit rëndë nga shp ërthimi i bombolës së gazit në një restorant në Ferizaj, do të dërgohen sot për trajtim mjekësor në Linz të Austrisë.

Ata para pak minutash janë larguar nga QKUK, ku kanë qenë duke u trajtuar.

Në disa fotografi që ka siguruar IndeksOnline shihet duke u bërë transportimi i tyre deri në aeroportin “Adem Jashari”.

Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj, bashkë me Ambasadorin e Austrisë në Kosovë, Christoph Ëeidinger do të jenë në Aeroport në ora 13:00 për të përcjellë nisjen e tyre./IndeksOnline