“Menduam se ishte tërmet”, pamje dhe dëshmi nga të p lagosurit në Ferizaj (Video)


Rreth 31 persona kanë mbetur të lënduar si pasojë e shpërthimit të një bombole të gazit që ka ndodhur sot në Ferizaj.

Aktualisht, një numër i caktuar i të pl agosurve po trajtohen në Spitalin e Ferizajt, teksa nëntë prej tyre janë transportuar për në QKUK.

Nga QKUK i kanë thënë lajmi.net se të l ënduarit janë në sallën operative për trajtimin e p lagëve. Mediat lokale në Ferizaj kanë publikuar pamje nga Spitali atje, ku shihet puna intensive e personelit mjekësor për trajtimin e të l ënduarve.