Njeriu i afërt i Agim Veliut: Vjosë ti ishe hipokrite…


Zyrtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Bajram Gecaj, i cili është këshilltar i Ministrit të Punëve të Brendshme në detyrë, Agim Veliu, i cili njëherit është edhe nënkryetar i LDK-së, ka reaguar pasi ushtruesja e detyrës së Presidentes së vendit, Vjosa Osmani, sot publikoi pamje të ambientit të Presidencës ku flamuri dardan shihej ndërsa valëvitej mes atij të Kosovës dhe Bashkimit Evropian.

E, lidhur me këtë veprim të Osmanit, ai ka publikuar një fotografi të rrallë me presidentin historik të Kosovës, Ibrahim Rugova.

Ai duke mos e përmendur emrin, e ka quajtur hipokrite veprimin e saj, përderisa ka bërë me dije se po shtiren kinse si rugovistë.