Pas rrëzimit të Qeverisë Hoti reagon edhe Labinot Tahiri: Hajde për hajër se po bahet mirë


Gjykata Kushtetuese e Republikës së Kosovës ka nxjerrë aktgjykimin për ankesën e Lëvizjes Vetëvendosje lidhur me votën e deputetit, Etem Arifi, e cila ishte vendimtare për krijimin e Qeverisë së drejtuar nga Avdullah Hoti.

Vendi do të shkojë në zgjedhje brenda 40 ditësh, meqë Gjykata Kushtetuese ka kontstatuar që vota e deputetit, Etem Arifi, pro krijimit të Qeverisë Hoti, ka qenë e pavlefshme.

Pas këtij vendimi ka reaguer edhe këngëtari dhe humanisti i njohur Labinot Tahiri.

Ai ka reaguar përmes një profili në rrjetin e tij social Facebook.