Publikohet videoja që nuk do të dëshironte t’a shihte kurrë Rama, ja çfarë flet për Kurtin


Kryeministi i Shqipërisë, Edi Rama nuk ka shumë kohë që ka lëshuar një deklaratë në lidhje me ish-kryeministrin e vendit, Albin Kurti.

Rama tha për media që Rama para mediave se lufta e Kosovës nuk përfundon me Vjosa Osmanin presidente, e as Albin Kurtin kryeministër.

Raportet e ftohta mes Ramës dhe Kurtit njihen edhe në kohën kur Kurti ishte kryeministër i vendit.

Mirëpo në një video të vitit 2017, kryministri i Shqipërisë, Edi Rama ka folur në lidhje me Kurtin, të cilin thotë se do ta kishte votuar në zgjedhje nëse do të merrte pjesë.

Rama shprehët ndër të tjera që Kurti është një shqiptar intelegjent që dallon nga të tjerët, transmeton “Bota sot”.

Video e plotë