Vendimi i ri i Bidenit për Kosovën do ta “çmend” Vuçiqin dhe Serbinë


Driton Tali, ish-këshilltar i ish-kryeministrit Albin Kurti, ka shpërndarë një lajm në Facebook, ku raportohet se NATO, do të zhvillojë stërvitje ushtarake me të gjitha vendet e rajonit, përfshirë edhe Kosovën.

Stërvitja planifikohet të mbahet në pranverën e ardhshme, derisa aty nuk pritet të marrë pjesë vetëm Serbia, përcjell Bota sot.

Duke komentuar këtë lajm, Tali ka thënë se presidenti amerikan Joe Biden, po don ta “çmend” presidentin serb Aleksandar Vuçiq, pa e marrë zyrtarisht ende postin.

Postimi i tij i plotë: