Vjen reagimi i PDK’së pas dorëheqjes së figurës së njohur


Kryetari në detyrë i PDK’së, Enver Hoxhaj, ka pranuar dorëheqjen e Naim Fetahur nga posti i kryetarit të degës së kësaj partie në Podujevë.
Hoxhaj e ka falënderuar Fetahun për kontributin, teksa ka shtuar se ai ishte kandidati më i mirë për kryetar të Podujevës.

“Naim, kryesi e degës dhe struktura faleminderit për angazhimin. Ju jeni pjesa më krenare dhe një aset i çmuar i partisë tonë. Së bashku, do të angazhohemi edhe më shumë që ta kthejmë PDK-në si forca e parë politike në Podujevë dhe Kosovë, duke punuar në të mirë të popullit dhe shtetit”, ka shkruar ai.

Postimi i tij i plotë: