“Vjosa foli si Albini”


Arbër Zaimi, ish-këshilltar i Albin Kurtit, ka reaguar pas kritikave ndaj ushtrueses së detyrës së presidentes Vjosa Osmani, për fjalimin e saj në Kuvendin e Shqipërisë.

Zaimi ka thënë se Osmani nuk ka folur si Albin Kurti, por ka folur “drejt” dhe të “vërtetën”, përcjell Bota sot.

Kryeparlamentarja Osmani, ka kërkuar nga Kuvendi shqiptar që ta njohë gjenocidin serb në Kosovë dhe heqjen e taksës në “Rrugën e Kombit”.

Reagimi i plotë i Zaimit në Facebook: