Vjosa Osmani godet fuqishëm LDK’në në Mitrovicë, s’la kënd pa ia marrë prej partie


Vjosa Osmani ka nisur ta dobësojë ish-partinë e saj LDK-në, pasi ka nisur të marrë zyrtarë të saj duke i bashkuar në Iniciativën e re që ka nisur.

Faton Peci, që do të jetë një nga zyrtarët kryesorë të Iniciativës ka bërë të ditur përmes një postimi në Facebook se sot 33 përfaqësues të strukturave të LDK-së në Mitrovicë, kryetarë nëndegësh, veprimtarë dhe autoritete të qytetit të Mitrovicës ju bashkuan Inciativës, siç thotë për ndryshimin e madh që po vjen, shkruan Reporteri.net.

Postimi i tij: