Vjosa Osmani i merr LDK-së kryetarin e nëndegës më të madhe në Gjilan


Po vazhdojnë kalimet e zyrtarëve e aktivistëve të LDK-së, në nismën e Vjosa Osmanit. Sot asaj i është bashkuar edhe Albin Devaja, kryetar i nëndegës më të madhe në Gjilan, përcjell Bota sot.

Këtë e ka bërë të ditur Haxhi Abdyli përmes një postimi në Facebook, derisa ka publikuar foton e Osmanit dhe Devajës, duke thënë se do të vazhdojnë tutje.

Postimi i tij i plotë:

Meqë ndryshimi i natyrshëm brenda LDK-së, u zëvendësua me diferencim, e ndryshimi në Kosovë u zëvendësua me status quo, aktivistët vullnetmirë si z .Devaja zgjodhën ndryshimin e vërtetë që po sublimohet përmes Vjosa Osmanit..Albin Devaja kryetar i nëndegës më të madhe në Gjilan, fuqishëm në përkrahje të konceptit politik të Vjosa Osmanit. Vazhdojmë…