Vjosa vendosi flamurin Dardan në oborrin e Presidencës, “Çarrrtet“ Isa Mustafa!


Isa Mustafa – Vjosa Osmanit: Nuk shkon edhe me VV-në, edhe me Ibrahim Rugovën
Ushtruesja e detyrës së Presidentes së vendit, Vjosa Osmani, sot publíkoi pamje të ambientit të Presidencës ku flamuri dardan shihej ndërsa valvitej mes atij të Kosovës dhe Bashkimit Europian.

Duke qenë se flamuri dardan, ishte símbol i liderit hístorik të LDK-së, Ibrahim Rugova, është kreu aktual i saj Isa Mustafa, i cili këtë veprím të Vjosa Osmanit e cilëson gënjeshtër folklorike.

”Flamuri Dardan është ideuar nga Kryetari i LDK-së, Ibrahim Rugova, kryetar i një partie politike të qendres së djathtë-konze rvatore”.

”Nuk përfaqëson vlerat dhe idetë e majta”.

”VV s’ka asnjë lidhje dhe as relacion politik me vlerat rugoviane. Nuk funksionon formula edhe me VV dhe idetë skajshmërisht të majta edhe me Ibrahim Rugovën dhe simbolet Rugoviane”.

”Është një gënj eshtër folklorike!”, ka thënë Mustafa.