Zafir Berisha: Vota për Vetëvendosjen është votë për surratin e Vuçiqit dhe Daçiqit


Zafir Berisha nga Nisma Social Demokrate i ka barazuar Lëvizjen Vetëvendosje dhe Listën Serbe, duke i quajtur subjektet që nuk janë në shërbim të Kosovës.

Vota për sektin e LVV është votë për surratin e Daçiqit e Vuçiqit në Qeverinë e Kosovës që mendojnë se UÇK-së ka bërë krime në Kosovë dhe jo Serbia dhe që mbrojnë qëndrimin se Heroi Isa Boletini ka qenë mercenar”, është shprehur Berisha, transmeton Klan Kosova.

Ja postimi tij: