ZVICËR/ Ministri jep deklaratën e Papritur…Ja çfarë pranon


Ministri i Shëndetësisë ka pranuar se të shtunën qeveria gaboi në lehtësimin e masave kundër koronavirusit. Alain Berset tha se qasja zvicrane vuri theksin në përgjegjësinë personale, e cila nuk kishe funksionuar, transmeton arbresh.info

Virusi nuk mund të zhduket, shtoi ai, pavarësisht nga zbulimi i vaksinave. Në mars, gjatë valës së parë të infeksioneve, Zvicra nuk u godit aq rëndë si nga numri i vi ktimave dhe i të infektuarve, shkruan The Guardian./arbresh.info/